Kiedy spacerówki i na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Wielu rodziców poszukuje informacji na temat spacerówki- na co zwracać uwagę przy ich zakupie? Przed wyborem konkretnego modelu, warto ocenić, czy jest to wielofunkcyjny pojazd dziecięcy.

Szeroki wybór pojazdów dziecięcych sprawia, że znalezienie atrakcyjnej cenowo, wysokiej jakości spacerówki, nie stanowi żadnego problemu. Należy pamiętać, że wybór i zakup wózka spacerowego dla dziecka, powinien być dokładnie przemyślany. Produkt ten musi być komfortowy i bezpieczny dla pociechy. Duże znaczenie przy wyborze spacerówki ma podłoże, po którym będzie poruszał się ten wózek dziecięcy. W przypadku wyboistych dróg gruntowych, nierównych chodników, jak również kostki brukowej, warto zdecydować się na spacerówki z pompowanymi kołami, najlepiej umieszczonymi z tyłu. Dobrym rozwiązaniem są także wózki dziecięce z kołami o dużej średnicy, idealne do jazdy w każdych warunkach atmosferycznych i po dowolnie wybranym podłożu, również tym wyboistym i nierównym. Dobra spacerówka powinna mieć solidną, ale lekką konstrukcję. Dzięki temu wózek jest łatwy w prowadzeniu i przenoszeniu.

Spacerówki- na co zwracać uwagę przy ich zakupie? Produkty zaliczane do klasy premium i średniego przedziału cenowego

Przed wyborem konkretnego modelu spacerówki, warto zwrócić uwagę na sposób składania tego typu wózka. Czynność ta powinna zajmować stosunkowo niewiele czasu i umożliwiać złożenie pojazdu dziecięcego do jak najmniejszych rozmiarów. Tego typu zadanie umożliwiają spacerówki Cybex. Wyróżniają się one wysokimi walorami użytkowymi i estetycznymi, które idą w parze z dość dużą ceną tego typu wyrobów. W przypadku osób nie dysponujących sporym budżetem finansowym, polecane są łatwe do składania i rozkładania spacerówki Corso. To wózki zaliczane do średniego segmentu cenowego. Produkty te można zabrać do samolotu jako bagaż podręczny lub też umieścić w luku nad głową. Bardzo istotną funkcją, jaką posiadają spacerówki Corso, dedykowane dzieciom nawet do 4 roku życia, jest możliwość wykorzystania tych produktów jako fotelika, przeznaczonego do przewożenia pociechy w aucie. Produkty te umożliwiają przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy, a po ukończeniu 4 roku życia - przodem.

Jakie funkcje powinna spełniać dobra spacerówka?

Tanie spacerówki (do jakich zaliczają się także produkty marki Corso) powinny posiadać wiele funkcji. To pojazdy dziecięce, które całkowicie zastępują wózki głębokie i posłużą rodzicom pociechy do przewożenia dziecka do czasu aż nie będzie ono musiał z nich korzystać. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, dzięki którym spacerówka Corso staje się multifunkcyjny pojazdem dziecięcym. Duże znaczenie ma odporny na obciążenia kosz zakupowy i torba, w której warto przechowywać dziecięce akcesoria. Przy wyborze dobrej spacerówki duże znaczenie mają pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa z regulacją ich wysokości, a także siedzisko, które można dostosować do wieku, wagi i wzrostu dziecka. W trakcie jazdy w różnych warunkach atmosferycznych, przydaje się natomiast osłonka przeciwdeszczowa i parasolka. Pozwala to na wykorzystanie takiego pojazdu, jak dobry wózek spacerowy bez względu na porę roku.