Co lepsze na początek- kołyska czy łóżeczko?

Jeszcze przed narodzinami dziecka rodzice zastanawiają się, co lepsze na początek kołyska czy łóżeczko? Oba te rozwiązania posiadają, zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Warto zastanowić się nad każdym z tych rozwiązań, aby dobrać to najbardziej odpowiadające preferencjom danego rodzica.

Zawsze przed przyjściem dziecka na świat pojawia się dylemat, jaki mebel wybrać do wypoczynku i snu malucha? Można zdecydować się na kołyskę bądź też kupić łóżeczko. Oba wyżej wymienione meble są wygodnym i funkcjonalnym rozwiązaniem, jednakże różnią się znacznie od siebie. Dlatego warto poznać ich wady i zalety, poszukując mebli do spania dla nowonarodzonego maleństwa. Można wybrać oryginalnie wyglądające łóżeczko dziecięce, wiklinowy kosz, jak również inne dostępne na rynku produkty w postaci efektownie prezentującej się, oferowanej na płozach kołyski. Duże znaczenie ma funkcjonalność danego wyrobu, jak również bezpieczeństwo i najwyższy komfort dla dziecka.

Co lepsze na początek- kołyska czy łóżeczko? Jakie zalet posiadają kołyski dziecięce?

Wiele osób decyduje się na kołyski dziecięce, z uwagi na to, że są to meble o nieco węższej i krótszej konstrukcji niż standardowe łóżeczka niemowlęce. Kołyski są wykonane z drewna. Niekiedy mogą posiadać funkcjonalne zadaszenie w postaci baldachimu. To doskonałe rozwiązanie dla maluszków niespokojnych, które wymagają pomocy w zasypianiu poprzez bujanie. Rytmiczne ruchy, które wykonuje bujana kołyska, przypominają malcowi czas spędzony w łonie matki. Pozwala to ukoić płacz i ogranicza czas potrzebny na zaśniecie malucha, szczególnie, gdy ma on potężne problemy z zasypianiem z powodu kolki bądź innych problemów zdrowotnych. Kołyska z racji tego, że jest mniejsza od łóżeczka, może być wstawiona do sypialni rodziców i znajdować się nieopodal ich łóżka. Należy pamiętać, że kołyska nie zastąpi tradycyjnego łóżeczka dziecięcego, ponieważ wystarcza ona wyłącznie na pierwsze miesiące życia malucha.

Nowoczesne łóżeczka dziecięce, wykonane z naturalnych materiałów

Rodzice, którym zależy na jednorazowym wydatku i posiadaniu mebla wielofunkcyjnego, mogą zdecydować się na łóżeczka dziecięce. To produkty, które można wykorzystywać przez cały okres rozwoju małego dziecka, aż do ukończenia przez nie drugiego roku życia. Nowoczesne łóżeczka z odpowiednio dobranymi materacami, a także ochraniaczami na szczebelki, mogą być świetnym miejscem do późniejszej zabawy, kiedy dziecko zacznie już samodzielnie siedzieć. To meble, które są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych do wyboru. Mogą one być ozdobione efektownie wyglądającymi grafikami. Łóżeczka dziecięce można dobrać pod względem rozmiaru. Istnieje możliwość zamontowania kółek u ich podstawy, co pozwala na wygodne przemieszczanie tego mebla w dowolnie wybrane miejsce. Dostępne w naszym sklepie internetowym łóżeczka dziecięce są wykonane z ekologicznych materiałów w postaci drewna pokrytego nietoksycznymi farbami i lakierami.

 

Decydując się na kołyskę należy pamiętać, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Z uwagi na to wielu rodziców wybiera łóżeczka dziecięce, które można dopasować do zmieniającego się wieku i wielkości malucha.