Pierwszy rowerek dla maluszka

Każdy rodzic, który wybiera pierwszy rowerek dla maluszka powinien mieć świadomość, jakimi kryteriami się kierować, aby nabyć pojazd funkcjonalny, bezpieczny i dopasowany do wieku swojej pociechy. Warto także ocenić solidność konstrukcji wybranego modelu rowerka, aby pojazd ten mógł posłużyć kilku dzieciom w rodzinie.

Wybór pierwszego rowerka dla dziecka bywa bardzo trudny. Rodzice pragną, aby pociecha szybko i sprawnie nauczyła się na nim jeździć, ale z drugiej strony zależy im na tym, by wszystko odbywało się w sposób bezpieczny i w pełni kontrolowany. Nie ma najlepszego wieku na rozpoczęcie nauki jazdy na rowerze, ponieważ wszystko zależy od tempa rozwoju psychomotorycznego danego dziecka, a jak wiadomo jest on indywidualny. Pierwszy rowerek dla dziecka można już podarować maluchowi od ukończenia przez niego drugiego roku życia. Wówczas doskonale sprawdzą się proponowane przez nasz sklep internetowy rowerki biegowe znanych i cenionych marek, dostępne w różnym zakresie cenowym.

Pierwszy rowerek dla maluszka od 2 roku życia

Pierwszym pojazdem dla maluszka może być rowerek biegowy, który można dobrać do płci danego dziecka. To produkt dostępny w różnych wersjach kolorystycznych. Wyróżnia się one estetycznym wykonaniem i bardzo solidną konstrukcją. Nowoczesny rowerek biegowy dla dziecka, świetnie sprawdzi się jako pojazd do poruszania, zarówno po chodnikach, jak i po asfaltowej ścieżce rowerowej. To rowerek, który może bezpiecznie obsługiwać dziecko po 24 miesiącu życia. Zaletą, jaką wyróżnia się pierwszy rowerek dla dziecka jest przede wszystkim możliwość jego łatwej obsługi przez dziecko poprzez odpychanie się nogami od podłoża. Nie ma ono potrzeby utrzymywania równowagi, co jest wymagane w przypadku tradycyjnych jednośladów. Dobrane do wieku dziecka rowerki biegowe to świetny trening przed rozpoczęciem nauki jazdy na rowerach trójkołowych i dwukołowych.

Rowerki biegowe – doskonały trening przed jazdą na tradycyjnych jednośladach

Wysokiej jakości pierwszy rowerek dla maluszka w wersji biegowej to świetne rozwiązanie dla pociechy, która rozpoczyna swoją przygodę z jazdą na jednośladach. W sprzedaży dostępne są drewniane rowerki biegowe wykonane z odpowiedniej jakości materiału. Można zdecydować się także na rowerki biegowe wykonane z metalu bądź tworzywa sztucznego. Pierwsze rozwiązanie zapobiega pojawieniu się uszkodzeń mechanicznych, spowodowanych uderzeniem rowerka o różne elementy konstrukcyjne czy ostro zakończone przedmioty. Warto pamiętać, że rowerki biegowe z tworzyw sztucznych dostępne w naszym sklepie internetowym są znacznie lżejsze niż te wykonane z metalu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku potrzeby transportowania tych pojazdów i przenoszenia ich na duże odległości.

 

Funkcjonalny, pierwszy rowerek dla maluszka może być świetnym wstępem do nauki jazdy na pojazdach składających się z dwóch lub trzech kółek. To jednoślad dedykowany jest pociechom od drugiego roku życia.