Jaki materac do dziecięcego łóżeczka wybrać?

Osoby kompletując wyprawkę dla maluszka, często zastanawiają się, jaki materac do dziecięcego łóżeczka wybrać? Należy przeanalizować, czy dany wyrób idealnie spełni potrzeby nowonarodzonego szkraba, jak i rozwijającego się niemowlaka. Warto wybrać produkt posiadający wszystkie wymagane atesty i certyfikaty jakości.

Prawidłowo dobrany materac dziecięcy, gwarantuje maluchowi komfortowy wypoczynek w nocy i w ciągu dnia. Ma to kluczowe znaczenie, szczególnie w pierwszych miesiącach życia, kiedy dziecko głównie spędza czas w łóżeczku. Zadbanie o doskonałą jakość snu wpływa na niczym niezakłócony rozwój psychofizyczny malucha. Dobry materac do łóżeczka powinien posiadać odpowiednie wypełnienie. Produkt ten musi charakteryzować się właściwościami antyseptycznymi i hipoalergicznym. Z  uwagi na to, świetnym wyborem są materace lateksowe i piankowe, które ograniczają rozwój drobnoustrojów, jak również zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza.

Jaki materac do dziecięcego łóżeczka wybrać? Piankowe materace dziecięce

Dużym zainteresowaniem rodziców cieszą się produkty marki Albero Mio. To materace dziecięce zaliczane do klasy premium i lux. Wykonane z bambusa, poliestru z wypełnieniem w postaci pianki termoelastycznej, maty kokosowej i pianki poliuretanowej, produkty te posiadają wykończenie pikowane, co podwyższa ich walory użytkowe i estetyczne. Materace dziecięce Alberto Mio zaprojektowane są z uwzględnieniem regululacji przepływu powietrza pomiędzy ich poszczególnymi warstwami. Trójwarstwowa konstrukcja, którą posiadają piankowe materace do łóżeczka, została zaprojektowana z myślą o najmłodszych użytkownikach tych wyrobów. W przypadku rodziców posiadających pociechy z problemami ortopedycznymi, zalecane są im materacyki Kolorado. Wykonane są  z naturalnych włókien orzecha kokosu, bez dodatku syntetycznego kleju. Umożliwiają stabilizację górnego i dolnego odcinka kręgosłupa.

Ekologiczne materace dla dziecka z włóknami orzecha kokosowego lub z łuską gryczaną

Dobrej jakości materac dziecięcy powinien posiadać dzianinę, która powstała z włókien bambusa. Ma ona właściwości termoregulacyjne i chroni przed namnażanie się bakterii. W przypadku rodziców poszukujących takich wyrobów, jak naturalne materace dziecięce, polecamy im produkty z łuską gryczaną. To ekologiczny podkład do spania. Zawarte w łusce taniny zapobiegają namnażaniu się roztoczy i bakterii, wewnątrz wybranego modelu materaca. Specjalny układ łusek wpływa na swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu produkt ten nie powoduje pojawienia się wilgoci na skórze maluszka, co mogłoby doprowadzić do powstania potówek. Wkład materaca ekologicznego, wykonany z pianki, gwarantuje prawidłowy rozwój układu szkieletowego dziecka.

 

Prawidłowo wykonany materac dziecięcy winien zagwarantować najwyższy komfort snu i wypoczynek, zarówno w ciągu dnia, jak w nocy. Produkt ten  może posiadać wypełnienie ekologiczne w postaci maty kokosowej, włókien orzecha kokosu, jak również łuski gryczanej. Dużym zainteresowaniem cieszą się także materace piankowe.