Czy warto korzystać ze smoczka?

Przed narodzinami dziecka wielu rodziców zastanawia się, czy warto korzystać ze smoczka? To akcesorium dziecięce, którego włączenie do opieki nad maluchem, jest uzależnione między innymi od sposobu karmienia danej pociechy.

Osoby opiekujące się nowonarodzonym dzieckiem, często zastanawiają się, czy można podawać noworodkowi smoczek? Dzieci karmione piersią nie powinny otrzymywać smoczka przez dwa tygodnie swojego życia, ponieważ akcesorium to może wpłynąć negatywnie na umiejętność i odruch ssania. Po upływie 14 dni można w opiekę nad noworodkiem włączyć smoczek, ale pod warunkiem, że dziecko nie posiada problemu z odruchem ssania. W przypadku pociech karmionych mlekiem modyfikowanym przy pomocy butelki, smoczek może być stosowany od pierwszych dni życia, jeśli dziecko nauczy się prawidłowo korzystać z butelki do karmienia. Smoczek dla noworodka stanowi dobry środek pomocny przy usypianiu. Po zaśnięciu pociechy powinien on być wyjęty z jej ust.

Czy warto korzystać ze smoczka? Akcesoria dla noworodków

Na dalszym etapie życia można wykorzystać smoczek dla niemowlaka. Duże znaczenie ma kształt tego akcesorium. Wielu rodziców próbuję dobrać ten produkt metodą prób i błędów, stosując różnego typu wyroby znanych oraz cenionych na rynku marek. Podstawowym kryterium przy doborze takiego produktu, jak smoczek dla niemowlaka, jest przedział wiekowy, określony na opakowaniu przynależącym do danego modelu. Warto pamiętać, że smoczek dla niemowlaka nie może być zbyt mały. To akcesorium, które powinno być dopasowane do aktualnego wieku dziecka. W ofercie naszego sklepu internetowego posiadamy smoczki do butelek, przeznaczonych do karmienia, jak również produkty sprzedawane osobno. Rekomendujemy wyroby wykonane z atestowanego i certyfikowanego silikonu, automatycznie dopasowujące się do jamy ustnej dziecka w trakcie ssania.

Smoczki dla maluszków w wersji ortopedycznej

W przypadku, gdy zachodzi obawa o pojawienie się wad zgryzu, można wykorzystać ortopedyczny smoczek, przeznaczony dla dzieci od 0 do 6 miesiąca życia. Produkt ten jest dostępny w zestawach zawierających kilka wyrobów. To akcesorium o wyprofilowanej tarczce, wpływającej na komfort użytkowania tego produktu. Posiadamy smoczki dla noworodków i niemowląt z funkcjonalnym podświetleniem, umożliwiającym łatwe odnalezienie tego produktu po zapadnięciu zmroku, bez potrzeby włączenia światła, co może doprowadzić do gwałtownego przebudzenia się dziecka. Dostępne w naszej ofercie internetowej smoczki Prevent mogą być podawane dzieciom do ukończenia przez nie 12 miesiąca życia. To produkty renomowanej, amerykańskiej firmy, specjalizującej się w wytwarzaniu tego typu wyrobów.

 

Prawidłowo dobrany smoczek dla noworodka i niemowlęcia umożliwia jego zaśnięcie. To akcesorium, które może być podawane maluchom, wykazującym szczególne trudności z samodzielnym  zasypianiem.