Prawidłowa pielęgnacja skóry maluszka

 

Zastosowana od pierwszych dni życia prawidłowa pielęgnacja skóry maluszka, pozwala na wyeliminowanie różnego typu problemów w postaci nadmiernego przesuszenia czy też zaburzenia płaszcza hydrolipidowego. Do tego celu można wykorzystać nowoczesne kosmetyki o łagodnej formule.

Zabiegi higieniczne w postaci oczyszczania ciała to nie jedyny sposób na utrzymanie skóry dziecka w doskonałym stanie. Rodzice kompletując wyprawkę, powinni zastanowić się, jakie produkty mogą pomóc im w dbaniu o prawidłowe nawilżenie skóry swojego maluszka. Do tego celu można wybrać atestowane i certyfikowane kosmetyki dla dzieci oraz noworodków, z dodatkiem ekologicznych składników. Dużym zainteresowaniem rodziców cieszą się kremy ochronne na bazie tlenku cynku z dodatkiem witaminy A, E i F. Stanowią one zabezpieczenie skóry przed działaniem czynników atmosferycznych. To wyroby, które nie pozostawiają na powierzchni naskórka tłustego filmu. Wchłaniają się one całkowicie, tworząc barierę ochronną przed działaniem promieniowania UV czy też nagłych zmian temperatury powietrza.

Prawidłowa pielęgnacja skóry maluszka – kosmetyki z dodatkiem pantenolu

Po każdej kąpieli warto użyć takich wyrobów, jak kosmetyki  z pantenolem. To produkty o delikatnym działaniu nawilżającym i pielęgnacyjnym. Wyroby te można aplikować na skórę dziecka już od pierwszego dnia życia. Zawartość pantenolu działa odżywczo i kojąco, chroniąc naskórek przed nagłą utratą wilgotności. Jest to szczególnie ważne w przypadku pociech mających skłonności do łuszczenia się skóry, a także jej nadmiernego przesuszenia, spowodowanego działaniem chlorowanej wody. W trakcie przygotowywania kąpieli można użyć takiego kosmetyku, jak płyn do kąpieli noworodka o działaniu nawilżającym. Zmiękcza on chlorowaną wodę, zapobiegając zaczerwienienie i podrażnienie skóry. To produkt, który bez problemu można zmyć z powierzchni naskórka. Nie posiada on działania komedogennego, dlatego też nie przyczynia się do zatkania gruczołów potowych.

Lekkie balsamy i mleczka nawilżające skórę maluszka

W trakcie opieki nad noworodkiem i niemowlakiem można wykorzystać różnego typu preparaty nawilżające o bardzo lekkiej formule. Do tej grupy należą z pewnością oferowane przez nasz sklep internetowy mleczka dla niemowląt. Produkty te zostały stworzone na bazie bardzo starannie dobranych komponentów w postaci masła Shea i olejku słonecznikowego. Przywracają one ochronną warstwę lipidową skóry. Dodatek pantenolu przyspiesza proces gojenia wszelkiego typu podrażnień. Balsamy dla niemowląt z naszej oferty można stosować do pielęgnacji wrażliwej skóry dziecka, skłonnej do zaczerwienień. Dla małych alergików dedykowane są produkty marki Bubchen w postaci kremów kosmetycznych i mleczek hipoalergicznych. To produkty pozbawione jakichkolwiek substancji zapachowych. Zawierają one wyciąg z oleju migdałowego, wosku pszczelego i masła Shea.  

 

Nowoczesne kosmetyki do skóry dziecka mogą być stosowane codziennie. To produkty zawierające w swoim składzie wyłącznie ekologiczne i bezpieczne składniki, wpływające na prawidłowe pH skóry.