Jak połączyć zabawę najmłodszych z ich edukacją?

Prawidłowy rozwój psychofizyczny maluszka wymaga od rodziców ustalenia, jak połączyć zabawę najmłodszych z ich edukacją? Do tego celu można wykorzystać akcesoria dziecięce w postaci atestowanych i certyfikowanych zabawek edukacyjnych, interaktywnych i sensorycznych.

Na każdym etapie rozwoju maluszka należy dostarczać mu odpowiednich bodźców, aby mógł on kształtować swój zmysł percepcji, logiczne myślenie, a także umiejętną motorykę. Zabawki wydające różnego typu dźwięki mogą zainteresować pociechy w bardzo młodym wieku. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się grzechotki do wózka. Jaskrawe barwy przykuwają uwagę, jak również wspomagają prawidłowy rozwój narządu wzroku. Proponowane przez nasz sklep internetowy zawieszki do wózka można bez trudu zainstalować w łóżeczkach. Posiadamy także grzechotki o różnych kształtach, które zwracają uwagę maluszka, rozwijając jego koordynację wzrokową i ruchową poprzez dotykanie tych produktów. Dziecko rozwija również swoją koordynację słuchową i motoryczną, ponieważ większość tego typu grzechotek wydaje różnego typu dźwięki.

Jak połączyć zabawę najmłodszych z ich edukacją? Klocki sensoryczne i zabawki muzyczne

Na nieco późniejszym etapie życia maluszka, można wprowadzić różnego typu zabawki sensoryczne, dzięki którym dziecko może obcować z różnymi kształtami. Pozwala to na rozwijanie zmysłu dotyku. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się miękkie klocki, wydające różnego typu dźwięki, w trakcie ich ściskania czy też ugniatania. To produkty o różnej fakturze i kolorystyce, co wpływa na kształtowanie narządu wzroku maluszka. Dostępne w zestawach klocki sensoryczne posiadają wypukłe kształty. Produkty te mogą posłużyć do trenowania chwytu i zdolności motorycznych. W trakcie opieki nad małym dzieckiem, warto wykorzystać zabawki muzyczne, dzięki którym pociecha może nauczyć się prawidłowo identyfikować różnego typu dźwięki. Wydające różnego typu odgłosy zwierzątka muzyczne czy karuzele to produkty dedykowane najmłodszym pociechom.

Zabawki kształtujące zmysł plastyczny, identyfikację barw i motorykę

Świetnym sposobem na połączenie zabawy z edukacją są produkty dostępne w naszym sklepie internetowym. Mogą one zainteresować rodziców posiadających na wychowaniu pociechy w wieku wczesnoprzedszkolnym, przedszkolnym i te uczęszczające do pierwszych klas szkoły podstawowej. Proponujemy produkty marki Akuku. Do tej kategorii należy magiczna mata do malowania wodą. To świetny pomysł na zabawę, zarówno w pojedynkę, jak i z rodzeństwem czy w gronie rówieśników. Polecana mata do malowania wodą posiada szablon z cyferkami i figurami, przeznaczonymi do nauki rysowania, kaligrafii, a także rozpoznawania liter. To kreatywna zabawka dla każdej pociechy, pobudzająca wyobraźnię, zdolności plastyczne i sprawność manualną.

 

Wśród zabawek sensorycznych, muzycznych, interaktywnych i edukacyjnych, można znaleźć te, dedykowane wiekowi danej pociechy. To produkty kształtujące narząd wzroku, słuchu i zdolności motoryczne.