Jaka butelka najlepsza dla maluszka?

Wielu rodziców zastanawia się, jaka butelka najlepsza dla maluszka? Odpowiedz na to pytanie może nastręczać pewnych trudności z uwagi na to, że w sprzedaży dostępnych jest wiele produktów, zaliczanych do tej kategorii. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zapoznać się ze specyfikacją konkretnej butelki, co pozwoli dopasować ją do wieku i stanu zdrowia danej pociechy.

Etap karmienia butelką stanowi bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka. Z uwagi na to, wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób wybrać odpowiednią butelkę, aby spełniała ona swoje zadanie, a jednocześnie była odporna na uszkodzenia mechaniczne i łatwa do utrzymania w czystości. W ofercie wielu znanych i cenionych marek dostępne są butelki antykolkowe o różnej pojemności. Produkty te zaprojektowano z myślą o dzieciach mających problem z nadprodukcją gazów, refluksem i ulewaniem się. Nowoczesna butelka do karmienia takiej marki jak MAM Anti-Colic umożliwia dziecku swobodne pobieranie pokarmu we własnym tempie. Specjalnie dobrany kształt smoczka o tak zwanym wolnym przepływie, pozwala na wygodne picie mleka, bez ryzyka połykania dużej ilości powietrza.

Jaka butelka najlepsza dla maluszka? Produkt o większej pojemności

Osoby kompletując wyprawkę dla maluszka, mogą zainteresować się także butelkami do karmienia marki Canpol. Są to akcesoria dziecięce, wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej. Wyroby te posiadają różną pojemność od 130 do nawet 300 ml, co pozwala na wprowadzenie tych produktów na każdym etapie rozwoju maluszka. Kształt smoczka naśladujący kobietom pierś, pozwala na wypracowanie prawidłowego odruchu ssania. Jest to szczególnie ważne u dzieci mających problemy z samodzielnym spożywaniem pokarmów. Szeroki otwór i trwała, precyzyjna skala, którą wyróżniają się butelki do karmienia Canpol pozwala na odmierzanie ilości mleka modyfikowanego, jak również innych produktów płynnych.

Butelki do karmienia z szeroką szyjką, pozbawioną w swoim składzie bez dodatku BPA

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej dotyczącej butelek do karmienia, warto zapoznać się ze składem podanym przez producenta. Wyroby te powinny być wolne od toksycznych i niebezpiecznych dla zdrowia malucha materiałów. Chodzi tutaj przede wszystkim o związek chemiczny BPA, całkowicie zakazany w produkcji akcesoriów dziecięcych, mających kontakt z żywnością. Szeroki otwór i szyjka, którą może posiadać proponowana przez nasz sklep internetowy butelka do karmienia, umożliwia szybkie pozbycie się wszelkiego typu zanieczyszczeń. To element konstrukcji, który wpływa także na wygodne wlewanie płynów, bez potrzeby korzystania z lejka. Butelka do karmienia może posiadać smoczek silikonowy o wolnym lub szybkim przepływie. To element, który powinien być dopasowany do stanu zdrowia i wieku danego dziecka.

 

Prawidłowo dobrana butelka do karmienia jest niezbędnym akcesorium, które przyda się w trakcie opieki nad maluszkiem. Produkt ten powinien być wykonany z materiałów bezpiecznych dla zdrowia i życia pociechy