Przewijak twardy czy miękki?

Wielu rodziców oczekujących narodzin swojej pociechy zastanawia się, co wybrać- przewijak twardy czy miękki? Każdy z wyżej wymienionych produktów posiada wady i zalety. Warto je poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej.

Akcesoria do przewijania to jeden z podstawowych elementów wyposażenia pokoju nowonarodzonego dziecka. Przewijanie maluszka to czynność, która odbywa się wielokrotnie w ciągu dnia. Dlatego też należy zadbać o to, aby miała  ona miejsce w komfortowych warunkach. Nie należy rezygnować z przewijaka na rzecz przebierania malucha na łóżku czy kanapie, ponieważ rozwiązanie to jest niekomfortowe i może zagrażać bezpieczeństwu nowonarodzonego dziecka. Przewijak dla noworodka i niemowlaka jest wygodny, bezpieczny i higieniczny. Planowanie wyprawki dla noworodka polega między innymi na wyborze odpowiednich akcesoriów do przewijania. Często rodzice zastanawiają się, jaki przewijak wybrać? W sprzedaży dostępne są, zarówno produkty miękkie, jak i twarde. Warto dowiedzieć się, czym różnią się oba te wyroby.

Przewijak twardy czy miękki? Czym wyróżnia się przewijak w wersji utwardzanej?

Przewijak twardy może być nakładką na komodę lub też inne miejsca, również te miękkie i mniej stabilne, ponieważ element ten stanowi uzupełnienie wyżej wymienionych mebli. Twardy przewijak, wykonany z desek bądź płyt meblowych, zazwyczaj przymocowany jest do wierzchniej części komody. Uzupełnienie tego wyrobu to materacyk wyłożony elastycznym i wodoodpornym wkładem. W ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się przewijak nastawka, zarówno w wersji długiej, jak i krótkiej. Produkt ten jest ozdobiony efektownie wyglądającą grafiką, co dodatkowo wpływa na jego walory wizualne. Twardy przewijak nadstawka jest łatwy do utrzymania w czystości, jak również bezproblemowy w montażu i demontażu. Produkt ten dostępny jest w wersji jednokolorowej bądź też z efektownym nadrukiem, który nie ulega zszarzeniu, matowieniu czy odbarwieniu pod wpływem działania wielu czynników zewnętrznych.

Przewijaki miękki – poręczne akcesoria do zabiegów pielęgnacyjnych u noworodka i niemowlaka

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się także przewijaki miękkie, używane na specjalnej półce do przewijania. Ich największą zaletą jest brak potrzeby ich zdejmowania z łóżeczka i nakładania w razie konieczności. To produkt, z pomocą którego można uspokoić płaczące dziecko. Korzystanie z przewijaka miękkiego, zainstalowanego na komodzie, umożliwia wykonanie wszystkich czynności pielęgnacyjnych przy niemowlęciu. Pragniemy nadmienić, że proponowany przez nas przewijak miękki jest znacznie bardziej poręczny niż ten twardy. Bez problemu można go zabierać w dowolnie wybrane miejsce, szczególnie na wyjazdy czy też wizyty u znajomych bądź rodziny. Produkt ten może być ustawiony na komodzie lub półce, przeznaczonej do przewijania. Oferujemy przewijaki miękkie znanych i cenionych marek, między innymi Albero Mio. Proponujemy także klasyczne przewijaki miękkie z włókniny, dostępne w rozmiarze małym, średnim i dużym, co pozwala na dopasowanie tych produktów do komody czy półki przeznaczonej do przewijania.

 

Prawidłowo dobrany przewijak powinien być funkcjonalny, jak również umożliwiać wykonanie podstawowych czynności higienicznych przy noworodku oraz niemowlaku. W sprzedaży znaleźć można, zarówno produkty twarde, jak i miękkie w różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarach do wyboru.