Wielu rodziców poszukuje informacji na temat tego, co wybrać dla swoich dzieci- pchacze czy chodziki? To akcesoria do nauki chodzenia, które od wielu lat są bardzo popularne. Przed zakupem konkretnego modelu, warto ocenić czy dany produkt będzie wspierał prawidłowy rozwój dziecka.

Pierwsze próby samodzielnego wstawania, chodzenia przy meblach i stawiania kroków, to kolejny etap rozwoju pociechy. Te najbardziej zaawansowane motorycznie czynności wymagają od dziecka balansowania ciałem i wytrenowania umiejętności sprawnego poruszania się. Rynek akcesoriów dziecięcych i zabawek, oferuje różnego typu urządzenia, wspierające rozwój pociechy poprzez ułatwienie jej samodzielnego poruszania się. Do tej kategorii należą popularne pchacze, jak również wielofunkcyjne chodziki. Te ostatnie produkty mogą wspierać prawidłowy rozwój motoryczny malucha, pod warunkiem, że są one dopasowane do jego wieku. Pchacze przydadzą się rodzicom, gdy ich pociecha nauczy się stać na dwóch nogach. To wyroby dedykowane dzieciom rozpoczynającym naukę chodzenia.

Pchacze czy chodziki? Jak wybrać akcesorium dziecięce wspierające rozwój fizyczny pociechy?

Chodziki są przeznaczone dla dzieci, które nie potrafią samodzielnie chodzić, jak również z trudem utrzymują pozycję stojącą. Produkty te stabilizują nieprzygotowane do wysiłku fizycznego mięśnie tułowia, a także górny i dolny odcinek kręgosłupa. Duże znaczenie ma wybór odpowiedniego chodzika, który umożliwia amortyzowanie ciężaru ciała, a także pozwala dziecku przemieszczać się, odpychając się palcami u stóp od ziemi. Do tego celu można wykorzystać drewniany chodzik Viga. Jest to marka zajmująca się produkcją pojazdów dziecięcych i akcesoriów, przeznaczonych dla pociech od ukończenia przez nie pierwszego dnia życia. Chodziki Viga zasługują na szczególne uznanie, ponieważ są one wykonane z najlepszego jakościowo materiału - ekologicznego drewna.

Pchacze z ekologicznych materiałów z dodatkowymi panelami

Dużym ułatwieniem nauki samodzielnego chodzenia są pchacze. Warto wybierać produkty wykonane bardzo starannie. Warto zainteresować się takim wyrobem, jak pchacz Viga, który swoim kształtem, kolorystyką i wzornictwem nawiązuje do bohaterów kreskówek. To produkt odpowiedni dla dzieci od 12 miesiąca życia, wykonany z ekologicznego drewna i pokryty nietoksycznymi farbami. Wyrób ten posiada panel edukacyjny, miejsce na ulubione zabawki szkraba, jak również liczydło i klocki, umieszczone z przodu. Wszystko to wpływa na rozwój psychofizyczny maluszka, jak również umożliwia wykorzystanie pchacza do codziennej zabawy. Solidne koła, zamontowane u podstawy takiego produktu jak drewniany pchacz Viga, pozwalają na swobodne przemieszczanie się nim po dowolnie wybranym podłożu.